سئو سایت چیست؟ تاثیر سئو و بهینه سازی در افزایش رتبه سایت

سئو سایت به معنی بهینه سازی موتورهای جستجو (Search Engine Optimization) است. یک استراتژی سئو شامل فرآیندی می شود که در آن صفحات سایت شما به گونه ای بهینه سازی می شوند که در نتایج جستجوی گوگل و سایر موتور های جستجو در جایگاه بالاتری قرار بگیرند. تمرکز سئو و بهینه سازی سایت روی بهبود رنک شما در سرچ های ارگانیک (غیر پولی) است. پس اگر شما صاحب یک وب سایت هستید و می خواهید سایت شما ترافیک یا بازدید بیشتری داشته باشد، باید سئو سایت را در برنامه کاری خود قرار دهید. در ادامه برخی از اصول سئو را به بیانی ساده توضیح می دهیم.

اصول سئو بر اساس الگوریتم گوگل است

اینکه هر سایتی در چه جایگاهی قرار بگیرد توسط الگوریتم گوگل تعیین می شود. اگرچه هیچ کس نمی داند الگوریتم گوگل دقیقا چگونه کار می کند، امّا سال ها تجربه سئو کارها باعث ایجاد اصول سئو شده که این اصول می توانید کاری کنید که الگوریتم گوگل را نسبت به سایت خود راضی نگه دارید. اصول سئو یا استراتژی سئو به دو دسته کلی زیر تقسیم می شود:

سئو داخلی (On-page SEO)

بخشی از رنک وب سایت شما توسط فاکتورهای سئو داخلی تعیین می شود. فاکتورهای سئو داخلی تمام مواردی هستند که داخل سایت شما وجود دارند و روی رنک شما تاثیر دارند. سئو داخلی به طور کلی شامل دو دسته مسائل فنی سایت و مسائل محتوایی سایت می شود.

فاکتورهای سئو فنی:

·        بهینه بودن سرعت سایت

·        قابل درک بودن سایت برای موتورهای جستجو (با استفاده از فایل robots.txt و متا تگ ها)

·        نداشتن لینک های شکسته

·        گیج نکردن ربات های موتورهای جستجو با محتوای تکراری

·        امن بودن (استفاده از HTTPS)

·        استفاده از Structured Data

·        تعریف سایت مپ

·        و غیره

فاکتورهای سئو محتوا:

·        تغییر و بهبود محتوای قدیمی

·        دسته بندی های مرتب و منظم

·        داشتن ساختار مناسب برای لینک های داخلی

·        تولید محتوای ارزشمند و کاربر پسند

·        و غیره

سئو خارجی (Off-page SEO)

علاوه بر تمامی فاکتورهای سئو داخلی و مواردی که داخل سایت شما هستند، فاکتورهای سئو خارجی نیز روی سئو سایت شما تاثیر دارند. به طور کلی، فاکتورهای سئو خارجی شامل تمامی مواردی می شوند که از خارج سایت شما روی رنک شما تاثیر می گذارند. لینک هایی که از سایر سایت ها دریافت می کنید، فعالیت شما در شبکه های اجتماعی و هر گونه فعالیت تبلیغاتی و بازاریابی دیگر خارج از وب سایت شما در دسته فاکتورهای سئو خارجی قرار می گیرند.

از آن جایی که بسیاری از فاکتورهای سئو خارجی به بازخورد دیگران بر می گردد، تاثیر گذاری روی آن ها ممکن است برای شما سخت باشد. در یک استراتژی سئو سایت، تعداد و کیفیت بک لینک های سایت جزو مهم ترین فاکتورها هستند و در سئو خارجی نیز بخش عمده را تشکیل می دهند. هرچه لینک هایی که دریافت می کنید با کیفیت تر، مرتبط تر و بیشتر باشند، رتبه سایت شما در گوگل بهتر می شود.

مسئله دیگری که جزو فاکتورهای خارجی سئو و بهینه سازی سایت محسوب می شود، میزان رقابت در حوزه کاری مدنظر شما است. هرچه رقابت در یک حوزه بیشتر باشد، رتبه خوب گرفتن در گوگل سخت تر خواهد بود. در نتیجه، میزان رقابت نیز یکی از فاکتورهایی است که روی رتبه سایت شما تاثیر خواهد داشت.

نتیجه گیری

بهترین استراتژی و بهترین نگاه به سئو سایت، دید کلی است. دید کلی به سئو یعنی هدف اصلی شما این است که وب سایت شما از تمامی جهات بهترین باشد. سعی نکنید گوگل را گول بزنید و در عوض از یک استراتژی سئو اصولی و بلند مدت استفاده کنید. اگر سایت شما با کیفیت باشد، گوگل خودش رنک خوب را دو دستی تقدیم شما می کند!

اگر مایلید کار سئو و بهینه سازی سایت خود را به یک شرکت حرفه ای سئو در مشهد بسپارید، می توانید همین حالا با کارشناسان تیم تاپ سئو ارتباط برقرار کنید. تاپ سئو با داشتن علم روز و تخصص بالا در زمینه سئو سایت ارائه دهنده خدمات سئو در مشهد و سایر شهر های ایران است که با سابقه ای درخشان می تواند کسب و کار شما را با کمک یک استراتژی اصولی سئو متحول کند.


طراحی سایت حمیدیان سایت ,·        ,فاکتورهای ,گوگل ,بهینه ,خارجی ,بهینه سازی ,الگوریتم گوگل ,سازی سایت ,رتبه سایت ,موتورهای جستجو

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

هواکش صنعتی | هواکش صنعتی رادیال | هواکش صنعتی آکسیال اول چت | چت روم | شیراز چت Security Google دبیرستانی ها دانلود آهنگ جدید - فول آلبوم سایت تکاوران ای تی آتلیه فردوس فیلم اخبار فیلترینگ سایت رسمی کربلایی حسین عینی فرد درخواستی ها | دانلود فیلم و اهنگ ریمیکس با لینک مستقیم سه ایدهب کار بیابید با ذکر دلیل جواب کارگاه نوآوری کارآفرینی فایدههاضررهایتغییرژنها موضوع چون تو جانان منی جان بی تو خرم کی شودچون تو در ننگری با تو همدم کی شود دانلود هاگرام دانلودپاورپوینتپیاماسمانیهشتم دانلودرایگانرمانهوسیدرگذشتهبهصورتpdf دربارهسیامندرحمان چگونه بدون شکن وارد تلگرام پییسی شویم دانلود سریال 13 reasons why با دوبله فارسی